Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Zajęcia Klubowe w WTZ

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu informuje, że Powiat Wałecki przystąpił do realizacji programu „Zajęcia klubowe w WTZ”. Celem programu jest wsparcie osób niepełnosprawnych  w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym i zawodowym poprzez prowadzenie przez Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ) zajęć klubowych jako zorganizowanej formy rehabilitacji.
Beneficjentami programu są:
1.    osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), które były uczestnikami WTZ i opuściły go w związku z podjęciem zatrudnienia,
2.    osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), znajdujące się na prowadzonej przez podmiot prowadzący WTZ liście osób (o której mowa w art. 10f ust. 2a ustawy o rehabilitacji), których zgłoszenie do uczestnictwa w warsztacie zostało zatwierdzone i które nie rozpoczęły terapii w WTZ.
Pomoc finansowa w ramach programu udzielana jest ze środków PFRON przez samorządy powiatowe, podmiotom prowadzącym Warsztaty Terapii Zajęciowej dofinansowania kosztów prowadzenia zajęć klubowych według postanowień określonych w programie i jego procedurach.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Roman Rosochacki 19-01-2023 12:47
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Roman Rosochacki 19-01-2023
Ostatnia aktualizacja: Roman Rosochacki 19-01-2023 12:49