Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Refundacja kosztów wyposażenia stanowiska pracy

O refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy ze środków PFRON może wystąpić pracodawca, który zobowiąże się do zatrudniania osoby niepełnosprawnej zarejestrowanej w powiatowym urzędzie pracy jako bezrobotna lub poszukująca pracy niepozostająca w zatrudnieniu przez okres co najmniej 36 miesięcy. Przez zatrudnienie należy rozumieć umowę o pracę.  Warunkiem refundacji jest uzyskanie pozytywnej opinii Państwowej Inspekcji Pracy (PIP). PIP wydaje opinię na wniosek starosty.

Refundacja kosztów dotyczy zakupu lub wytworzenia wyposażenia stanowiska pracy w związku z zatrudnieniem niepełnosprawnej. Jest to pomoc finansowa w zakupie narzędzi pracy, elementów stanowiska pracy (np. krzesła, biurka, lampki).
Maksymalna wysokość pomocy wynosi do piętnastokrotności przeciętnego wynagrodzenia, jednak uzależniona jest od posiadanych w danym roku kalendarzowym środków PFRON na realizację danego zadania.
Wniosek o refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy składa się do starosty właściwego ze względu na miejsce zarejestrowania osoby niepełnosprawnej. W przypadku zarejestrowania w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wałczu wniosek o refundację kosztów należy złożyć w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu.
 Jeżeli wniosek po ocenie formalnej i merytorycznej zostanie pozytywnie zaopiniowany, następuje podpisanie umowy między pracodawcą a starostą. Umowa jest podstawą przekazania środków publicznych na refundację. Wydatki poniesione przez pracodawcę przed podpisaniem umowy nie mogą zostać zrefundowane. Udzielona pomoc jest pomocą de minimis.

 

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Roman Rosochacki 15-01-2024 09:54
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Roman Rosochacki 15-01-2024
Ostatnia aktualizacja: Roman Rosochacki 15-01-2024 10:08