Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Dofinansowanie ze środków PFRON na rozpoczęcie działalności gospodarczej, rolniczej lub wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej

O dofinansowanie ze środków PFRON na rozpoczęcie działalności gospodarczej, rolniczej lub wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej może ubiegać się osoba niepełnosprawna, zarejestrowana w powiatowym urzędzie pracy jako osoba bezrobotna albo poszukująca pracy niepozostająca w zatrudnieniu.
Wysokość pomocy  o jaką można się ubiegać została uzależniona od tego, na jaki okres osoba niepełnosprawna zobowiąże się do prowadzenia działalności gospodarczej, rolniczej lub członkostwa w spółdzielni socjalnej:
•    w przypadku zobowiązania przez okres co najmniej 12 miesięcy – wysokość pomocy będzie nie wyższa niż sześciokrotność przeciętnego wynagrodzenia,
•    w przypadku zobowiązania przez okres co najmniej 24 miesięcy – wysokość pomocy będzie wynosiła od sześciokrotności do piętnastokrotności przeciętnego wynagrodzenia.
Wysokość pomocy uzależniona jest od posiadanych w danym roku kalendarzowym środków PFRON na realizację danego zadania.
Osoba niepełnosprawna podpisując umowę  o dofinansowanie zobowiązuje się do prowadzenia działalności gospodarczej lub członkostwa w spółdzielni socjalnej nieprzerwanie przez okres co najmniej 12 lub 24 miesięcy.
Zarejestrowania działalności gospodarczej należy dokonać dopiero po rozpatrzeniu wniosku i podpisaniu umowy. Jeśli ta kolejność nie zostanie zachowana, wniosek o przyznanie środków finansowych PFRON nie zostanie rozpatrzony.
Wniosek należy złożyć do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu lub za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia (SOW).

 

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Roman Rosochacki 15-01-2024 09:57
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Roman Rosochacki 15-01-2024
Ostatnia aktualizacja: Roman Rosochacki 15-01-2024 10:07